W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania tegorocznych maturzystów pod hasłem: „Maturzysto czas rozwinąć skrzydła”.

W akademii wzięli udział zaproszeni goście: z Wyższej Szkoły Bankowej dr hab. inż. Łukasz Wróblewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Łuczywek.

W trakcie uroczystości zabrał głos dyrektor szkoły mgr inż.  Paweł Ptak, który dziękował maturzystom za cztery lata nauki w szkole oraz życzył dalszych sukcesów naukowych.

Potem głos zabrała pani Justyna Łuczywek.

Przedstawiciel WSB w Dąbrowie Górniczej dr hab. inż. Łukasz Wróblewski wygłosił mowę gratulacyjną i wręczył złoty indeks najlepszemu uczniowi wśród tegorocznych maturzystów – Aleksandrowi Pawlikowi. Następnie uczeń ten, złożył wpis do Złotej Księgi Najlepszych Absolwentów naszej szkoły.

Po oficjalnej uroczystości nastąpił program artystyczny, który przygotowała pani Stanisława Janiszewska wraz z przedstawicielami uczniów klas trzecich i klasy pierwszej. Scenografię przygotowała pani Ilona Macyszyn.