Na 26 kwietnia przypadł w tym roku dzień pożegnania najstarszego rocznika w szkole. Mury szkoły opuściły cztery klasy: Va – technik rachunkowości i technik ekonomista – wychowawca Anna Karwowska-Kosztyła, Vb – technik reklamy – wychowaca Barbara Lukoszek, Vc – technik handlowiec i technik spedytor – wychowawca Violetta Man oraz Vd – technik logistyk – wychowawca – Ilona Macyszyn. W sumie 99 absolwentów.

Zakończenie tego ważnego etapu w życiu uczniów obchodzono w Ekonomiku szczególnie uroczyście. W szkolnej auli przygotowano akademię, w trakcie której najlepsi uczniowie wpisali się do szkolnej Złotej Księgi. W tym roku tego zaszczytu dostąpili:

Remigiusz Tyrański z klasy 5d, który za szczególne osiągnięcia naukowe otrzymał promesę z chorzowskiego uniwersytetu WSB Merito, dającą mu prawo do wybrania dowolnego kierunku na tej uczelni, oraz

Tobiasz Łuczywek, również z klasy 5d, który za podobne zasługi z rąk dr Violetty Bętkowskiej, Prodziekana Akademii WSB w Cieszynie, otrzymał Złoty Indeks. On również może wybrać dowolny kierunek na tej uczelni.

Ponadto podczas akademii wyróżniono też najlepszych uczniów, sportowców i szkolnych działaczy społecznych.

Swoją obecnością uroczystość uświetnił też Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.