Nasza szkoła rozszerzyła listę współpracujących z nią Instytucji. Do grona partnerów ZSE dołączyła Wyższa Szkoła Bankowa.

Czym jest Grupa WSB?

WSB jest uczelnią biznesu, dlatego na co dzień współpracuje z regionalnymi pracodawcami, by studenci mieli dostęp do aktualnej wiedzy. Partnerami szkoły są również jednostki ze środowiska edukacyjnego, a taka współpraca przynosi korzyść zarówno szkole, jak i uczelni.

Wspólne korzyści

Co w praktyce oznacza takie partnerstwo? Uczniowie raciborskiej szkoły będą mogli korzystać z oferty dydaktycznej skierowanej do uczniów szkół średnich, która organizowana jest przez WSB. Mogą wybierać między warsztatami, szkoleniami czy cyklem powtórek maturalnych.

Na zdjęciu od lewej: Dziekan WSB w Chorzowie: dr Krzysztof Koj, Dyrektor ZSE w Raciborzu: Paweł Ptak, Wicekanclerz WSB w Chorzowie: Andrzej Janiak

Efekt synergii

– Niezmiernie się cieszę, że naszym partnerem została jedna z wiodących uczelni biznesowych w Polsce. Od lat kładziemy nacisk na rozwój kompetencji kluczowych u naszych uczniów, więc cieszę się że będziemy mieli wsparcie w kadrze uczelni – podkreśla Dyrektor ZSE w Raciborzu mgr. inż. Paweł Ptak.

– W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie cenimy partnerskie relacje. Na co dzień współpracujemy nie tylko z przedstawicielami biznesu czy zagranicznymi uczelniami, ale również ze szkołami średnimi. Ze wspólnych działań i wymiany doświadczeń korzyści czerpać będą obie strony. Cieszymy się z nawiązanej współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, w szczególności, że wśród naszych studentów są też i absolwenci tej placówki – mówi dr Krzysztof Koj, Dziekan WSB w Chorzowie.

Współpraca to również okazja do lepszego poznania środowiska Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, oferty studiów, zaplecza edukacyjnego oraz ekspertów, którzy na co dzień prowadzą zajęcia i wykłady w WSB.

– Zrobiliśmy już razem kilka ciekawych projektów z zakresu kompetencji miękkich, dotyczyły treningu menadżerskiego, skutecznej komunikacji, zasad wystąpień publicznych czy negocjacji. To wszystko kompetencje niezbędne w obecnych czasach, które mogą decydować o naszym zawodowym być lub nie być. Dobór projektów nie jest więc przypadkowy, skupiamy się na tym, co istotne i co zbuduje naszych uczniów jako wartościowych pracowników, którzy będą nie tylko radzić sobie na rynku pracy, ale osiągać na nim sukcesy. Taki jest cel i jestem pełen optymizmu i przekonania, że wspólnie z uczelnią wyższą osiągniemy efekt synergii – dodaje Dyrektor ZSE w Raciborzu mgr. inż. Paweł Ptak.