Smacznie i kolorowo w iście hiszpańskim nastroju odbył się w raciborskim Ekonomiku pierwszy w historii szkoły Dzień Języka Hiszpańskiego. Młodzież ucząca się języka hiszpańskiego zaskoczyła wszystkich obecnych ogromnym zaangażowaniem, talentem kulinarnym, artystycznym oraz wiedzą na temat Hiszpanii.

Klasy pierwsze przygotowały degustację dań, deserów i przekąsek hiszpańskich. Wśród nich znalazły się tortille, paelle, churrosy, cisteczka polvorones i pan con tomate. Wykorzystane składniki oraz przepisy dostępne były w dwóch wersjach językowych i wyeksponowane w auli wraz z potrawami.

Klasy drugie zajęły się wykonaniem plakatów i kolaży. Każda praca zawierała informacje na temat charakteru danego obszaru, zdjęcia i mapki, a także elementy interaktywne- kody QR, które przenosiły nas w klimaty muzyki latynoskiej.

Uczniowie klas trzecich wykonali pomysłowe prezentacje multimedialne, które można było podziwiać w szkolnej auli podczas degustacji potraw i wystawy plakatów. Prezentacje zawierały filmiki, TikToki i ciekawostki na temat Hiszpanii z obszarów turystyki, sportu, kultury, kulinariów, muzyki, tańca oraz zestawy podstawowych zwrotów hiszpańskojęzycznych.

Pomysłodawczynią pierwszej edycji Dnia Języka Hiszpańskiego w Ekonomiku była nauczycielka języka hiszpańskiego, pani Ewa Żuczkowska. Atmosfera hiszpańskiej fiesty na pewno zagości u nas na dłużej i dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Ponadto, 17 kwietnia na zaproszenie pani Joanny Opieli z II Liceum Ogólnokształcącego i Starosty Raciborskiego, młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w prelekcjach podróżniczych pani Aleksandry Świstow oraz pani Hanny Bielerzewskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wykłady na temat wielomiesięcznej wyprawy do Ameryki Południowej oraz zwiedzania hiszpańskich wysp towarzyszyły X Ogólnopolskiemu Konkursowi Piosenki Hiszpańskojęzycznej doskonale wpisującemu się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Hiszpańskiego przypadającego na 23 kwietnia.
¡Hasta la Vista!