Już 5 marca grupa 16 uczniów naszej szkoły rozpocznie mobilność w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła otwarta na świat” (2022-1-PL01-KA121-VET-000061251).

Uczestnicy projektu reprezentują wszystkie kierunki naszej szkoły. Osiem dziewcząt: Patrycja Bedrunka, Patrycja Rębisz, Dominika Magdziak, Klaudia Strachota, Paulina Górny, Martyna Uliczka, Natalia Rucińska i Jessica Bajak oraz ośmiu chłopców Oliwier Horniatko, Tobiasz Łuczywek, Denis Gowin, Maksym Kaczan, Rafał Janik, Bartosz Kijański, Paweł Kłos i Leszek Biernacki już w najbliższą niedzielę wyruszą z krakowskiego lotniska w stronę słonecznej Hiszpanii, aby odbyć czterotygodniowe praktyki w tamtejszych przedsiębiorstwach.

erasmus

Uczestnicy projektu poświęcili wiele czasu i energii, aby rzetelnie przygotować się do mobilności. Uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, języka angielskiego zawodowego oraz w zajęciach z pedagogiem. Współpracując z firmą pośredniczącą  EuroMind,  dyrektor szkoły – Paweł Ptak wraz z koordynatorką projektu – Anną Karwowską-Kosztyłą wzięli udział w wizycie przygotowawczej w Hiszpanii, która miała na celu poznanie warunków pobytu uczniów oraz ich miejsc praktyk. Wszystko zostało sprawdzone i dopięte na ostatni guzik.

Przygotowani do wyjazdu uczniowie mogą więc wyruszyć bez obaw i skupić się na tym, żeby zdobywać cenne doświadczenie i wiedzę zawodową, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poznawać ciekawych ludzi, nowe miejsca i fantastyczne smaki.

Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu funduszy europejskich programu Erasmus+, który kwotą 57 864 euro dofinansował nasz projekt.