W dniu 10 marca Zespół Szkół Ekonomicznych gościł przedstawiciela jednej z największej w Europie firmy transportowo -logistycznej LKW Walter z Wiednia, pana Krzysztofa Adamczuka.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas 3 i 4 o specjalności technik logistyk oraz technik ekonomista z zasadami funkcjonowania, strukturą organizacyjną oraz możliwościami odbycia płatnych praktyk lub staży w firmie LKW. Firma zaoferowała uczniom szeroki wachlarz możliwości rozwoju w zakresie transportu, spedycji oraz logistyki, a także kompetencji językowych.

Ekonomik współpracuje z firmą już od wielu lat , czego dowodem były wyjazdy naszych uczniów do Wiednia. Wśród pracowników firmy są także absolwenci naszej szkoły a dwie kolejne osoby przeszły w dniu dzisiejszym pozytywnie rekrutację ubiegając się o staż, który odbędą w sierpniu tego roku.

Ponadto na przełom maja i kwietnia zaplanowano wizytę 20-osobowej grupy naszych uczniów w Wiedniu.