W dniu 25. 03. 2019r. w Naszej szkole odbyła się otwarcie Laboratorium Reklamy Wizualnej. Nowo powstała pracownia sfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektów „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim” i „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, a także ze środków własnych powiatu i szkoły.

Laboratorium jest w pełni wyposażoną agencją reklamy wizualnej pozwalającą uczniowi poznać pełny cykl produkcji różnych form reklamy zewnętrznej. Pracownię tworzą:

  • studio fotograficzne wyposażone w stół bezcieniowy, cyfrową lustrzankę, sufitowy system podwieszania lamp z zestawem lamp błyskowych, lampy światła ciągłego, elektryczny system podwieszanych teł,
  • studio obróbki graficznej wyposażone w 17 komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem do obróbki grafiki rastrowej i wektorowej i 24”monitorami LED, laptop, projektor krótkoogniskowy,
  • mała drukarnia wyposażona jest ploter drukujący wielkoformatowy, wielofunkcyjną kopiarkę cyfrową, zestaw do druku sublimacyjnego na różnych materiałach.

Laboratorium będzie służyło uczniom kształcącym się na kierunku technik organizacji reklamy i technik reklamy. Modernizacja i doposażenie pracowni reklamy kosztowało ponad 280 tysięcy.