Dnia 22.03.2019 roku uczniowie z klas: 1r, 1l i 1 e (pod opieką pań: B. Szymczyny,  B. Lukoszek oraz A. Darzyckiej) uczestniczyli w siódmej już edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce, dając – niezwykłą, w skali kraju -możliwość poznania różnych zawodów, prezentowanych w interaktywnej formie. Młodzież miała okazję uczestniczyć w targach, prezentujących ponad sto czterdzieści stoisk, gdzie uczniowie szkół zawodowych promowali wybrane przez siebie specjalizacje m.in. z zakresu reklamy, ekonomii, logistyki, fotografii i wielu innych.

„Nasi” mieli możliwość przede wszystkim przyjrzeniu się jak można w sposób barwny i różnorodny promować własne kierunki w macierzystej placówce. (nie umniejszając dotychczasowym pomysłom).

Wystawiali się tutaj również pracodawcy z ofertą zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych. Dzięki tzw. „Chmurze Edukacyjnej” uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z projektem, dzięki któremu mogą rozwijać swoje zainteresowania przy wsparciu najlepszych uczelni akademickich.

Wycieczkę do Krakowa zwieńczył oczywiście, niezmiennie urokliwy, krakowski Rynek