7 Czerwca 2024r. odbył się dwudziesty trzeci Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice i Patronatem Medialnym TVP Katowice oraz Polskiego Radia Katowice , w którym wzięło udział ponad trzy tysiące dzieci i młodzieży, w tym również uczniowie naszego Ekonomika.

Rozpoczęcie uroczystości odbyło się o godzinie 10.00 na placu apelowym z udziałem policyjnej orkiestry i kompanii honorowej.
Podczas apelu, w którym uczestniczyli w większości przedstawiciele służb mundurowych, inspekcji, urzędów i organizacji, przeglądu pododdziałów dokonała Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach pani insp. dr Gabriela Socha.

Nasza młodzież mogła podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry i Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po wspólnym grupowym zdjęciu wszystkich uczestników zebranych na placu, odbył się pokaz dynamiczny Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

W ciągu dnia prezentowano m.in. techniki interwencji policyjnych, czy działań koni i tresury psów służbowych. Czynne były stoiska za sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu owej Szkoły, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach jak również Grupy Beskidzkiej GOPR, Inspekcji Transportu Drogowego, Izby Administracji Skarbowej, Lasów Państwowych, Narodowego Banku Polskiego , Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Kontroli Kolei, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji ( IPA), a także Wojska Polskiego. Młodzież naszej szkoły miała również okazję brać udział w prezentacji  symulatora  dachowania i zderzenia, który zaprezentował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Dużą popularnością cieszyły się pokazy daktyloskopii czy zwiedzanie Strzelnicy.

Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na smaczną policyjną grochówkę i wspólne rozmowy a następnie w drogę powrotną do domu.

Organizatorami wycieczki byli: Sylwia Leszinska, Karolina Rowińska, Joanna Wójcik oraz Maciej Mazur.