Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości. Od września nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości Branżowych Symulacji  Biznesowych. Dzięki platformie   edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje z przedmiotów ekonomicznych staną się jeszcze bardziej praktyczne. 

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i  materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą  się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać  się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Wirtualny biznes–realne  kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież  wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące i praktyczne: komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Paweł Ptak – Dyrektor Szkoły.

Nauczyciel jako mentor biznesu.

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów, na którą składa się nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa lecz również  zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Agnieszka Wereszczyńska oraz Marta Ogonowska.

Dzięki wdrążeniu Branżowe Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl