Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole

W dniu 21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego hasło na ten rok to „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” gościliśmy w naszej szkole pana Sebastiana Garbacza, który przeprowadził warsztaty z przedsiębiorczości.

Trzy wybrane klasy uczestniczyły w dwugodzinnych warsztatach, podczas których dowiedzieli się jak w oparciu o wybrany model biznesowy wypracować pomysł na biznes.

Dzięki tej wiedzy uczniowie mogą wziąć udział w konkursie „Na najlepszy szkolny pomysł biznesowy” oraz w miejskim konkursie „Na najlepszy biznesplan”.


Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika we współpracy z Inkubatorem Przedsiębiorczości z Raciborza było twórcą pomysłu i  przeprowadziło akcję promującą przedsiębiorczość wśród młodzieży raciborskich szkół. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w czasie Tygodnia Przedsiębiorczości.

Jednorazowo uczniowie piszący biznesplan lub pracujący nad pomysłem biznesowym będą mogli skorzystać z konsultacji z doradcą biznesowym, który będzie miał dyżur w naszej szkole w dniu 4 listopada.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.