To już trzecia edycja Biegu Erasmusa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Ilość chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów…do zawodów stanęło 124 uczniów w czteroosobowych sztafetach. Na starcie pojawiła się także drużyna nauczycieli. Pogoda dopisała i o godzinie 9.00 uczniowie wyruszyli na stadion OSiR w Raciborzu. Po wspólnej rozgrzewce i słowach zachęty ze strony dyrektora Pana Jacka Pierzchały, drużyny wystartowały do biegu.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, sportowym zacięciem i wolą rywalizacji.

Najlepsze wyniki w tym roku osiągnęli:

1 miejsce  ze wspólnym dystansem 41,79 km – Helena Nieckarz, Martyna Brzeza, Olivier Lokajczyk (klasa 3d) i Mateusz Majcherek (klasa 5d)

2 miejsce  ze wspólnym dystansem 41,69 km – Patryk Czarnul, Niko Gawlik, Marcel Kroczak i Kacper Staśko (klasa 4d)

3 miejsce  ze wspólnym dystansem 39,16 km – Wiktor Bradel, Oskar Kidoń, Mateusz Tokarz i Piotr Szwagrzyk (klasa 1s)

Indywidualnie wyróżnili się Olivier Lokajczyk (klasa 3d), który pokonał dystans 13,39 km i Jennifer Gorecka (klasa 4b), która przebiegła 10,1 km.

Wspólnie drużyny pokonały 912 km i za rok stawiają sobie kolejne wyzwanie aby przekroczyć dystans 1 000 km. Europejski Tydzień Sportu stał się pretekstem nie tylko do popularyzacji aktywności fizycznej ale także projektów unijnych realizowanych w ZSE.

Wydarzenie przygotował zespół ds. projektów unijnych: A.Karwowska-Kosztyła, M.Gawliczek-Kapelusz, O.Małek i J.Kwaśny ze wsparciem nauczycielki wychowania fizycznego K.Dudys-Nowak.