W czwartek 9 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka do Chorzowa, gdzie nasi uczniowie brali udział w wykładach zorganizowanych w Wyższej Szkole Bankowej. Była to pierwsza sesja zajęć w ramach programu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – ZSE w Raciborzu – etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie klas trzecich mieli okazję poznać gmach uczelni oraz wziąć udział w ćwiczeniach, które prowadzili tamtejsi wykładowcy. Tematyka zajęć była dostosowana do kierunków kształcenia naszej szkoły.

Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była możliwość uczestniczenia w zajęciach w terenie z Policją w ramach promocji kierunku „Bezpieczeństwo narodowe”, dzięki czemu dowiedzieli się na czym polega praca w Policji.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie byli pod wrażeniem uczelni oraz organizacji wykładów. Dziękujemy Pani Katarzynie Kściuczyk za profesjonalne zorganizowanie sesji dla naszych uczniów.