Uczniowie klasy 2d i 3e wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Program był bardzo zróżnicowany, a nasze zwiedzanie zaczęliśmy od eksploracji zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Podziwialiśmy podziemne jeziora, kaplice, posągi solne i za pomocą wizualizacji multimedialnych mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało ręczne wydobycie soli. Kolejny przystanek na naszej trasie to Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, którego wystawy zrobiły na nas ogromne wrażenie wzruszając, szokując i pobudzając do refleksji. Dzień zakończyliśmy spacerem klimatycznymi uliczkami prowadzącymi na krakowski Rynek.  


Wizyta w Krakowie nie może odbyć bez spotkania ze Smokiem Wawelskim, więc i nas tam nie zabrakło. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia u stóp Smoka udaliśmy się na dziedziniec Wawelu, złożyliśmy wizytę królom polskim w Katedrze, wspięliśmy się na wieżę, by podziwiać panoramę Krakowa i dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Kolejną atrakcją był rejs po Wiśle, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać miasto Kraka z innej perspektywy. Nasza krakowską przygodę zakończyliśmy na Kopcu Kościuszki.   


Z Krakowa zabieramy ze sobą mnóstwo dobrej energii i wspaniałych wspomnień, gdyż była to dla wszystkich nie tylko przygoda, ale również cenna lekcja historii, człowieczeństwa, przyjaźni i integracji. Na pewno tam wrócimy.