Finalistki naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach w Katowicach z klasy 4 F” Julia Nimira – Adamczyk oraz Sandra Pluta!

W dniu 12 kwietnia br. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

„Celem Konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego” – stwierdziła Ewa Szypowicz, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zapewnią sobie m.in. możliwość studiowania na tym wydziale. Tegoroczną edycję Konkursu, zorganizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych objęło honorowym patronatem Ministerstwo Finansów oraz Śląski Kurator Oświaty. To już dziewiąta edycja tego Konkursu. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiły następujące Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Dolnośląski, Lubuski, Łódzki, Podlaski, Podkarpacki, Pomorski, Śląski, Warmińsko-Mazurski, Wielkopolski i Zachodniopomorski.

Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W Komisji Egzaminacyjnej oraz Komitecie Organizacyjnym zasiedli nie tylko przedstawiciele Śląskiego Oddziału KIDP, ale również przedstawiciele Regionalnych Oddziałów KIDP oraz Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

W tegorocznym finale udział wzięło 49 uczniów z 10 regionów Polski: z Łódzkiego, Wielkopolskiego, Lubuskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Dolnośląskiego, Podlaskiego, Zachodniopomorskiego, Podkarpackiego, Śląskiego oraz Pomorskiego

Nasze uczennice z  klasy 4 F Julia Nimira – Adamczyk oraz Sandra Pluta, zakwalifikowały się do II etapu w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Tematem przewodnim Konkursu był „podatek dochodowy od osób fizycznych”, natomiast pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.