Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (którego data przypada 21. lutego – dla nas był to okres ferii), dnia 7 marca 2019 roku odbył się w naszej placówce I Szkolny Konkurs z Języka Polskiego „Zostań Mistrzem”.

Pomysłodawczyniami tego konkursu były Panie: Barbara Lukoszek oraz Agnieszka Darzycka.

Celem konkursu było propagowanie pięknej i zarazem poprawnej polszczyzny.

Liczba chętnych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.Zgłosiło się 51 uczniów z klas od I do IV, a konkurs odbył się w auli , gdzie widniał znany wszystkim cytat z Mikołaja Reja: „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi iż swój język mają”.

Uczniowie musieli się zmierzyć z 65. pytaniami o różnym stopniu trudności i zmieścić się w czasie 40. minut.

Największymi umiejętnościami z zakresu poprawności językowej wykazała się uczennica klasy IIIr Julia Pietraszko, zdobywając aż 54 punkty i zajmując tym samym pierwsze miejsce!

Drugim laureatem została Sandra Pluta z klasy IV f z37. punktami, a trzecie miejsce zdobył uczeń klasy Ie- Karol Włodarczyk (36 punktów).

Z uwagi na prestiż konkursu (Język Ojczysty) i stopień trudności, postanowiłyśmy wyróżnić tych uczniów, którzy uplasowali się na 4. i 5. miejscu. Czwarte zajęła zatem Ewa Trystucha z klasy III l, a piąte- exequo: Magdalena Gaida z klasy IV f oraz Paweł Stępiński z klasy Il, z ilością punktów 33.

Laureaci zostali nagrodzeni bonami, albumami, atrakcyjnymi kompletami długopisów oraz power bankiem. Nagrodzonym , serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Do zobaczenia za rok!!