W dniu 5 października Zespół Szkół Ekonomicznych gościł przedstawiciela jednej z największej w Europie firmy transportowo -logistycznej LKW Walter z Wiednia, pana Krzysztofa Adamczuka.

Celem spotkania było zapoznanie  uczniów klas 3 i 4 o specjalności technik logistyk, technik ekonomista, technik rachunkowości i technik spedytor z zasadami funkcjonowania, strukturą  organizacyjną oraz możliwościami aplikowania o praktykę lub staż w firmie LKW.

Firma LKW Walter zaoferowała uczniom  szeroki wachlarz możliwości  rozwoju w zakresie transportu, spedycji oraz logistyki, a także kompetencji językowych.

Ekonomik współpracuje z firmą już od wielu lat , czego dowodem na to były wyjazdy naszych uczniów do Wiednia. Wśród pracowników firmy są także trzej  absolwenci naszej szkoły a trzy kolejne osoby przeszły pozytywnie rekrutację ubiegając się w przyszłym roku o staże.