14 marca 2019 roku uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe miejsca i tytuł laureata w XI Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach organizowanym przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.
Droga do finału prowadziła przez etap szkolny, który polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech z zaproponowanych przez organizatora tematów.  Na tej podstawie wyłoniono 100 uczestników etapu wojewódzkiego, do którego zakwalifikowało się 11 uczniów ZSE: Jakub Baran, Katarzyna Będkowska, Magdalena Gajda, Kamila Kalisz, Mikołaj Muzyk, Julia Niemira-Adamczyk, Kamila Piperek, Justyna Pluta, Sandra Pluta, Dawid Wąchała, Monika Zrostek. Dalsze zmagania konkursowe odbywały się już na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie przystąpili oni do rozwiązywania testu z wiedzy o podatkach, na podstawie którego komisja konkursowa wyłoniła 25 uczestników, którzy następnie wzięli udział w części ustnej konkursu. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Będkowska, Magdalena Gajda, Julia Niemira-Adamczyk, Sandra Pluta i Monika Zrostek. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą z zakresu podatków i roli doradców podatkowych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ostatecznie najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 4f (technik ekonomista) Julia Niemira-Adamczyk i Sandra Pluta, zdobywając II i V miejsce w województwie oraz awansując do etapu ogólnopolskiego! Ich wysiłek oraz wiedza zostały docenione przez organizatorów cennymi nagrodami. Trzymamy kciuki za ich sukcesy w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 12 kwietnia br.