Dnia 7 grudnia młodzież Ekonomika miała ponownie przyjemność odwiedzić wiedeńską siedzibę firmy Lkw – Walter. Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy, zakresem obowiązków i specyfiką pracy w tej prężnie działającej firmie.

Podczas wizyty odbyły się również wstępne rozmowy kwalifikacyjne uczniów, którzy ubiegają się o praktykę zawodową i pracę po maturze w tym przedsiębiorstwie.

Rozmowy były przeprowadzone w języku niemieckim, gdyż znajomość tego języka jest warunkiem koniecznym do otrzymania pracy, praktyki lub stażu w tejże firmie.

W trakcie wizyty była również możliwość spotkania się z naszym ubiegłorocznym absolwentem Dawidem Kretkiem, który swoja karierę wiąże z tą firmą.

Po spotkaniu młodzież oraz opiekunowie odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy przed pałacem Schönbrunn , który oczarował swoim świątecznym klimatem. Wszyscy wrócili do domów w świetnych humorach z niezapomnianymi przeżyciami oraz chęcią powrotu do Wiednia nie tylko w celach turystycznych, ale może i w przyszłości zawodowych.

 

Opiekunami byli : Sylwia Leszinska, Aurelia Fitzon i Paweł Ptak