W tym roku z małym opóźnieniem, bo dopiero 3 października, nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasy pierwsze i drugie zaangażowały się w uważne oglądanie serialu Friends, oczywiście w wersji oryginalnej. Oprócz walorów humorystycznych serial spełnił swoją rolę jako źródło ciekawych angielskich słów, fraz oraz idiomów. Po obejrzeniu filmu uczniowie musieli wypełnić karty pracy, które sprawdzały nie tylko ich koncentrację i spostrzegawczość, ale także znajomość języka. Uczniowie, którzy są bardziej zaawansowani z języka niemieckiego wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez germanistów.

Klasy trzecie tradycyjnie wzięły udział w kolejnej edycji konkursu City Quiz aktywnie odkrywając nasze miasto. Młodzież sprawdzała nie tylko swoje sprawności językowe czy komunikacyjne, ale  również strategiczne. Doskonale w tym zadaniu sprawdziła się umiejętność pracy w zespole.

Natomiast uczniowie klas czwartych sprawdzali swoje siły w zakresie leksyki, gramatyki i kultury języka angielskiego i niemieckiego, czując przedsmak nadchodzącego wielkimi krokami egzaminu maturalnego.

Nauka języka to nie tylko wkuwanie słówek i znajomość gramatyki. Nauka języka może być przyjemnością. Każdy musi znaleźć swoją metodę. Różnorodność materiałów i źródeł jest obecnie ogromna. Korzystajmy z nich jak najczęściej. Johann Wolfgang von Goethe powiedział „Człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”. Postarajmy się żyć …nie tylko raz…😉

Wyniki rywalizacji we wszystkich konkurencjach zostaną ogłoszone niebawem.