W tym roku szkoła mogła po raz pierwszy wziąć udział w branżowych symulacjach biznesowych tworzonych przez firmę REVAS. 2 kwietnia 2019 R. rozpoczęliśmy Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie II . Konkurs był organizowany na skale ogólnopolską. Do mistrzostw zapisały się 63 zespoły z różnych szkół. Firmy utworzone przez 3-osobowe składy z każdej szkoły były podzielone na 7 rynków po 9 zespołów. W tegorocznej symulacji mieliśmy do dyspozycji firmę IT. Na początku rozgrywka wydawała się trudna, na szczęście wszystko było dobrze objaśnione. Gra była rozłożona na 7 rund, gdzie z każdą nową rundą dochodziły nowe zadania i  obowiązki. Początek zmagań zaczęliśmy z budżetem 40.000 zł.

Po opracowaniu misji, loga i nazwy firmy podejmowaliśmy kolejne decyzje, które miały rozwinąć nasz biznes. Zatrudnialiśmy pracowników, zastawialiśmy się nad wyborem banku, biura rachunkowego i usług oferowanych do sprzedaży.

Decyzje podejmowaliśmy wspólnie analizując kolejne zadania, które dochodziły co rundę, takie  jak: rodzaj usług, nowe stanowiska, udogodnienia dla pracowników i klientów, sprzęt dla pracowników, marketing standardowy i internetowy. W połowie symulacji udało się nam zająć czołowe miejsce na naszym rynku. Pod koniec zmagań zajmowaliśmy pierwsze miejsce.

Solidnie rozwinęliśmy naszą firmę pod nazwą Eko-Comp (nasza nazwa nie miała nic wspólnego z ekologią, nasza nazwa miała kojarzyć się z Ekonomikiem :-).

 

 

 

 

Niestety pierwszego miejsca nie udało się nam utrzymać i po upływie 7 tygodni udało się nam zająć 2 miejsce na naszym rynku. Pozostał mały niedosyt, ale i tak byliśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników oraz z możliwości wzięcia udziału w konkursie, który na pewno przyczynił się do rozwoju naszej wiedzy. Symulacja zakończyła się 20.05.2019.

 

 

 

Grzegorz Kotala, Michael Walach, Kuba Konopacki – klasa 2 L